Prowadzący

KATARZYNA I WAWRZYNIEC MICHALAKOWIE

Jesteśmy małżeństwem od 15 lat i mamy troje dzieci – Gabrysię, Huberta i Antosię, oraz zaadoptowaną na odległość (bo aż w Zambii) siedmioletnią córeczkę Rosemary. 

Oprócz tego, że jesteśmy szczęśliwymi 15 letnimi praktykami rodzinnej sielanki (nie mamy jeszcze dojrzewających dzieci, chociaż już ten okres się zaczyna), mamy przygotowanie do poradnictwa rodzinnego. Oboje jesteśmy doradcami rodzinnymi, a dokładnie dyplomowanymi nauczycielami naturalnej metody planowania rodziny (metody „angielskiej podwójnego sprawdzenia”).

Jesteśmy oboje z wykształcenia filozofami, ale na kursie nie będziemy przynudzać. Kasia jest dodatkowo terapeutą rodzinnym i prowadzi indywidualne spotkania dla narzeczonych w poradni przy klasztorze o.o. Dominikanów w Łodzi

 

IZABELA POTEMPA

Żona jednego męża, mama trzech córek. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog, mediator, o mało co teolog. Z życiowej konieczności logistyk firmy zwanej „Rodziną Wielodzietną”.

W Fundacji DOMINIK przy klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi prowadzę rozmowy I kontaktu dla osób uzależnionych i współuzależnionych oraz rozmowy wspierające dla osób mających trudności w komunikowaniu się z najbliższymi, czy problemy wychowawcze. Współprowadzę warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Współpracuję ze szkołami podstawowymi, prowadząc warsztaty dla dzieci z zakresu profilaktyki uzależnień i zachowań agresywnych.

 

TOMASZ ZAMORSKI OP

Dominikanin, kaznodzieja i homileta. Prowadzi warsztaty kaznodziejskie dla księży i uczy współbraci w Krakowie jak mówić kazania. W swoim czasie katecheta, duszpasterz dzieci, potem przez kilka lat młodzieży, pracownik Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeor, kapelan mniszek dominikańskich. Kursy prowadził już przez kilka lat w Warszawie.